EĞİTMENLERSITKI SENCER ÖZBAY
Bas Gitar, Elektrik Gitar, Yaratıcı Drama, 
Elementer Müzik ve Hareket Eğitmeni

1979 İstanbul doğumlu. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde 4 yıl Klasik Gitar eğitimi alıp mezun olduktan sonra Bas Gitara yöneldi. 2002 senesinde Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde Kontrbas eğitimine başladı. 2007'de mezun olduktan sonra, 2009 senesinde Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Ortaöğretim Müzik Öğretmenliği Yüksek Lisansını (Tezsiz) "Onur Belgesi" ile bitirdi. 2020 senesinde Kocaeli Üniversitesi Ssosyal Bilimler Enstitüsü Performans Yüksek Lisansını (Tezli) tamamladı. Bugüne kadar Cem Karaca, Mine, Melike Demirağ, Ümit Sayın, Balkan Messengers II, Buzuki Orhan Osman, Selim Sesler, Flört, Ercüment Vural, Details, Ayben, Ebru Üstüntaş, Fete Galante au Divan (Divan Alafranga) gibi sanatçı ve gruplarla yurtiçi ve yurtdışında sayısız performanslar sergiledi. Ghetto, Nardis, Babylon, İf, Harbiye Açıkhava gibi mekanlarda sayısız konserde yer aldı. 12.İKSV İstanbul Caz Festivali Genç Jazz Sahnesine Detail's ile kabul edildi. 2009 senesinde Buzuki Orhan Osman Turkophony Project kapsamında dünyanın en önde gelen davulcularından Dave Weckl ile aynı sahneyi paylaştı. Şu an Çekirdek Kadro, Fatih Erdemci ve Meya Orkestrası ile performans çalışmalarına devam etmekte ; aynı zamanda da Kocaeli Üniversitesi GSF Müzik Bölümünde ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
2013 – 2015 yılları arasında gerçekleşen Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Eğitimi Seviye Geliştirme Kursları’nı tamamladı. Orff- Schulwerk Forum Salzburg üyesi olan Orff Schulwerk Eğitim Danışmanlık Merkezi Türkiye’den onaylı “Eğitmen Eğitimi” programını Eylül 2016 tarihinde başarıyla tamamlayarak Orff-Schulwerk Eğitmen Eğitimcisi olma hakkını kazandı.
2016 yılında Süher & Güher Pekinel’in kurduğu, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen, QNB Finansbank’ın sponsor olduğu, Orff Merkezi Türkiye’nin desteklediği Anadolu Orff Müzik Eğitim Projesi’nin eğitmeni oldu. Proje kapsamında Salzburg Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsü’nde “Advanced Studies in Music and Dance - Orff Schulwerk” Special Course programına burslu olarak katılma hakkı kazandı ve 2017 senesinde mezun olarak global olarak Orff Schulwerk Eğitmeni vasfını aldı. Bu proje kapsamında M.E.B. ile işbirliği içerisinde M.e.b.’de çalışan müzik öğretmenlerine Orff-Schulwerk konusunda seminer ve eğitimler vermektedir.
Çağdaş Drama Derneği bünyesinde açılan liderlik eğitimini de tamamlayan Sencer Özbay Orff-Schulwerk alanında 2010 yılından bu yana, birçok okul öncesi eğitim kurumunda 2 - 6 yaş arasındaki çocuklarla; Kocaeli B.B. Konservatuvarı bünyesinde kendi oluşturduğu Müzikli Oyun Grubu'nda 6 - 9 yaş arasındaki çocuklarla; Öğretim Görevlisi olduğu Kocaeli Üniversitesi GSF Müzik Bölümünde ise lisans öğrencileri ile Çalgı Eğitimi ve Özel Öğretim Yöntemleri konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Sencer Özbay 2013 senesinde, elementer müzik eğitimi ve sosyal müzik çalışmaları eksikliklerini gidermek ; bilinçli müzik eğitimi konusunda Sencer Özbay Müzik Atölyesi'ni kurmuştur. Kurum 2021 senesinde M.e.b.'e bağlanarak faaliyetlerine "Özel Atölye Müzik Sanat Kursu" olarak devam etmektedir.


BURCU ÖZBAY
Piyano Eğitmeni


1988 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de bitirdi.

Müzik çalışmalarına 1992 senesinde henüz 4 yaşındayken Mehtap Dilmaç'ın yönetimindeki Konak Belediyesi Türk Sanat Musıkisi Korosu ile başladı. 1995 senesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Çok Sesli Çocuk Korosu ile devam ettirdi. 1998 senesinde Nursal Ünsal Birtek yönetimindeki Türk Sanat Musıkisi Korosu'na dahil oldu. 2002 senesinde Mehtap Dilmaç yönetimindeki Kıbrıs Türk Kültür Derneği Türk Sanat Musıkisi Korosuna 2 sene devam ettikten sonra, 2004 yılında katıldığı TRT Türk Sanat Musıkisi Gençlik Korosu ile müzik çalışmalarını sürdürdü.

Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Burcu Özbay, lojistik sektöründe hizmet veren önemli firmalarda yönetici olarak çalıştıktan sonra kariyerine müzik alanında devam etme kararı alarak yaşamına bu doğrultuda yön vermiştir.

İlköğretim döneminde piyano, ortaokul döneminde ise gitar dersleri alarak müzik eğitimini enstrümana taşımış oldu. 2011 senesinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarında Batı Şan eğitimi çalışmalarında bulundu. 2020 senesinde Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümüne birincilikle kabul edildi.